“Xalq so'zi” gazetasining №122 sonida intervyu “Insoniylikning yorqin ifodasi”
2018 yil 15 iyun sanasida Xalq so’zi gazetasining Diqqat markazida ruknida gazeta muxbirlari S.Azimova va L.Adilshaeva tomonidan tayyorlangan tomonidan tayyorlangan “Insoniylikning yorqin ifodasi” nomli maqola chop etildi. Maqolada O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 12 iyun kuni imzolangan “Ozodlikdan mahrum etish jazosini o‘tayotgan, qilmishiga chin ko‘ngildan pushaymon bo‘lgan va tuzalish yo‘liga qat’iy o‘tgan bir guruh shaxslarni afv etish to‘g‘risida”gi farmoniga oid soha mutaxassislari fikrlari bayon etilgan bo’lib, ular orasidan Ombudsman o’rinbosari sharhi ham joy olgan.

Interview to the newspaper “Narodnoye Slovo” No. 122 of June 15 2018
June 15, 2018 in the “Subject of attention” column of the newspaper “Narodnoye Slovo” No. 122 published an article titled “A Vivid Manifestation of Humanism”. The article contains the response of the Deputy Authorized Person of the Republic of Uzbekistan on Human Rights (Ombudsman) to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On pardoning a group of persons serving a sentence of imprisonment, sincerely repenting of their deed and firmly embarking on the path of correction" of June 12, 2018.